Elizaldek 2 - 6 urte bitarteko haurrentzat egiten du eskaintza.

Haur Hezkuntzaren helburua haur garapena sustatzea da.

Bizitzako lehen urteak oinarrizkoak dira pertsonaren garapenean, bere dimentsio ezberdinetan:
soziala, kognitibo-linguistikoa, mugimenduzkoa eta oreka pertsonalekoa.

Ziklo honetan garrantzi handia ematen diegu eskura ditugun bi baliabideei: manipulazioa eta esperimentazioa.

Gelako materiala txokoetan antolatuta dago, mota ezberdinetako ekintzak bultzatzeko. Txokoek, lan eraginkor, autonomo eta sortzaile baten bidez, haurren beharrei modu egokian erantzuten diete.

 

Irakasleak

Elizaldek HHn 2020 / 2021 ikasturtean 9 maisu-maistra ditu.

Ikasleak

Elizaldek HHn 2020/ 2021 ikasturtean 134 ikasle ditu matrikulaturik:

 

 

MAILA

TUTOREA

GELAN

IKASLE MAILAKA

 H

A

U

R

 

H

E

Z

K

U

N

T

Z

A

2A

Ekiñe Arretxe

12

 

23

2B

Nekane Saenz de Cabezón

11

Laguntza

Edurne Arregi

 

3A

Lourdes Lasa

17

 

35

3B

Arantza Elorza

18

4A

Amaia Zala

21

 

41

4B

Eva Lizarralde

20

5A

Maite Gonzalez

18

 35

5B

Nagore Aizkorreta

17

 

Espezialistak

4 urtetik aurrera musikako eta ingeleseko saioak dituzte. Astean 3 saio dituzte.

GAIA

IRAKASLEA

Musika

Saioa Irisarri

Inglesa

Iñaki Erkizia

 

 

Ordutegia

Ohiko ordutegia

Goizean hasi

Goizean bukatu

Arratsaldean hasi

Arratsaldean bukatu

Astelehena

09:00

12:30

14:45

16:30

Asteartea

09:00

12:30

14:45

16:30

Asteazkena

09:00

12:30

14:45

16:30

Osteguna

09:00

12:30

14:45

16:30

Ostirala

09:00

12:30

14:45

16:30

 

Goizez bakarrik gaudenean 09.00etan hasten gara eta 12:30etan bukatu. Jantokian bazkaltzen duten haurrek, 14:30etan etxeratzen dira.

 

 

 

 

6 urtetik 12 urte bitarteko ikasleei dagokien etapa da.

Lehen hezkuntzaren oinarrizko xedea haurraren garapen pertsonala bultzatzea da, dagokion gizarte-taldean integra dadin, bertan era autonomo eta sortzailean jardunez.

Tutorea da erreferentzia nagusia, eta honekin lantzen dituzte gai gehienak.

 

Irakasleak

Elizalde Herri Eskolak 2020/2021 ikasturtean, LHn 12 tutore ditu.

 

Ikasleak

Elizalde Herri Eskolak 2020/2021 ikasturtean, LHn 255 ikasle ditu.

Maila

Tutorea

Gelan

Ikasleak Mailaka

1A

Itziar Etxarte

19

41

1B

Mirentxu Etxeberria

22

2A

Marian Brosa

16

34

2B

Tania Indakoetxea

18

3A

Arantza Artia

24

48

3B

Eli Bengoetxea

24

4A

Nekane Otaño

19

37

4B

Idoia Irazu

18

5A

Saioa Vicente

24

49

5B

Ricar Hernandez

25

6. mailako laguntza Aingeru Palomo  

6A

Nekane Sarasua

23

45

6B

Maitane Arregi

22

 Espezialistak

 LHn, Gorputz Hezkuntza astean 3 saio izaten dituzte, musikan berriz bat. Ingelesari dagokionez, ikasmailaren arabera aldatzen da. Astean 2 saioetatik 4 saioetara.

GAIA

IRAKASLEA

Musika

Saioa Irisarria

Gorputz Hezkuntza

Ibon Mendoza

Inglesa

Iñaki Erkizia
Inglesa Irune Sanchez
Inglesa

Ion del Alamo

 

 

Ordutegia

Ohiko ordutegia

Goizean hasi

Goizean bukatu

Arratsaldean hasi

Arratsaldean bukatu

Astelehena

09:00

12:30

14:45

16:30

Asteartea

09:00

12:30

14:45

16:30

Asteazkena

09:00

12:30

14:45

16:30

Osteguna

09:00

12:30

14:45

16:30

Ostirala

09:00

12:30

14:45

16:30

 

Goizez bakarrik gaudenean 09.00etan hasten gara eta 12:30etan bukatu. Jantokian bazkaltzen duten haurrek, 14:30etan bukatzen dute beraien eskola jarduna.

 

 

DBHren ezaugarriak

Derrigorrezko azken etapa honetan (12-16 urte) ikasleak garrantzi handiko etapa batean aurkitzen dira. Haurtzaroa utzi eta nerabezaroan sartzen dira. Fase honetan aurkikuntza eta eskuraketa handiak egiten dira baina aldi berean galerak (haurtzaroan gazteak zuen gurasoen babesak ez ditu asetzen bere behar berriak, ...) ere handiak izaten dira. Erabaki garrantzitsuak hartu beharko dituzte, ikasketak norantz bideratu... Ikastetxeak heldutasun prozesu horretan lagundu ahal izateko ikasleen -ikasle bakoitzaren- erabateko garapena (integrala) bultzatuko du, maila intelektualean, afektibo-emozionalean, psiko-sozialean eta fisiko sexualean. Ikasle irekiak, libreak eta kritikoak hezteaz gain, gizartean beharrezkoak diren balioak bultzatuko direlarik.

Irakasleak

Elizalde BHIk 2020/2021 ikasturtean 31 irakasle dauzka.

TUTOREAK

DBH 1A

DBH 1B

DBH 2A

DBH 2B

DBH 2C

DBH 3A

DBH 3B

DBH 3C

DBH 3D/K

 

DBH 4A

DBH 4B

 

Marijo Intxaurrandieta (mintxaur@elizalde.info)

Leire Asurmendi (leireasurmendi@elizalde.info)

Itziar Zabaleta (itziarzabaleta@elizalde.info)

Ana Zabaleta (anazabaleta@elizalde.info)

Luis Mari Alkorta (luismarialkorta@elizalde.info)

Ainhoa Otermin (ainhoaotermin@elizalde.info)

Esther Redondo (estherredondo@elizalde.info)

Ainara Lasa (ainaralasa@elizalde.info)

Idoia Ibarguren eta Arantza Calvo (idoiaibarguren@elizalde.info eta arantzacalvo@elizalde.info)

Gaizka Zubizarreta (gaizkazubizarreta@elizalde.info)

Aritz Larruzea (aritzlarruzea@elizalde.info)

 

Ana Aizbitarte (anaaizbitarte@elizalde.info) - Informatika
Luis Mari Alkorta (luismarialkorta@elizalde.info) - Gaztelania
Leire Asurmendi (leireasurmendi@elizalde.info) - Euskara
Pello Belaskoain (pellobelaskoain@elizalde.info) - Teknologia
Edurne Berridi (edurneberridi@elizalde.info) - PT
Itziar Calafel (itziarcalafel@elizalde.info) - Gizarte
Arantza Calvo (arantzacalvo@elizalde.info) - Gaztelera / Arlo soziolinguistikoa
Jose Kaietano Diez (josekaietanodiez@elizalde.info) - Biologia Geologia
Aitor Goñi (agoni@elizalde.info) - Balio etikoak
Idoia Ibarguren (idoiaibarguren@elizalde.info) - Matematika
Mari Jose Intxaurrandieta (mintxaur@elizalde.info) - Gizarte
Nekane Irastorza (nekaneirastorza@elizalde.info) - Orientatzailea  
Julen Iribar (juleniribar@elizalde.info) - Gorputz Hekuntza
Xabier Iribarren (xabieriribarren@elizalde.info) - Matematika
Celeste Irurieta (celesteirurieta@elizalde.info) - Ingelesa
Aritz Larruzea (aritzlarruzea@elizalde.info) - Ekonomia
Ainara Lasa (ainaralasa@elizalde.info) - Teknologia / Asmakuntza
Gontzal Lera (gontzallera@elizalde.info) - Matematika
Nekane Lizarralde(nekanelizarralde@elizalde.info) - Fisika Kimika
Virginia Lopez (virginialopez@elizalde.info) - Ingelera
Kontxi Luluaga (kontxiluluaga@elizalde.info) - Ingelera / Frantsesa
Aitor Okamika (aitorokamika@elizalde.info) - Gorputz Hezkuntza
Nerea Orbegozo (nereaorbegozo@elizalde.info) - Plastika / Artisautza
Ainhoa Otermin (ainhoaotermin@elizalde.info) - Biologoia Geologia
Georgina Peña (georginapena@elizalde.info) - Euskara
Abel Perona (abelperona@elizalde.info) - Musika
Esther Redondo (estherredondo@elizalde.info) - Gaztelania
Kontxi Ugartemendia (k.ugartemendia@elizalde.info) - PT
Itziar Zabaleta (itziarzabaleta@elizalde.info) - Euskara
Ana Zabaleta (anazabaleta@elizalde.info) - Fisika Kimika / Matematika
Gaizka Zubizarreta (gaizkazubizarreta@elizalde.info) - Gorputz Hezkuntza

Ikasleak

Elizalde BHIk 2020/2021 ikasturtean 228 ikasle dauzka matrikulaturik:

1. zikloa

    • DBH 1A: 20 ikasle
    • DBH 1B: 18 ikasle
    • DBH 2A: 21 ikasle
    • DBH 2B: 22 ikasle
    • DBH 2C: 20 ikasle

2. zikloa

    • DBH 3A: 20 ikasle
    • DBH 3B: 23 ikasle
    • DBH 3C: 22 ikasle
    • DBH 3D/C: 8 ikasle
    • DBH 4A: 19 ikasle
    • DBH 4B: 17 ikasle

Ikasgaiak

DBH 1

 Ikasgai komunak

Orduak

 Aukerako ikasgaiak

Orduak

 Euskara

4

 Artisautza tailerra

1

 Gaztelania

4

 Informatika

1

 Gizarte Zientziak

3

 Asmakuntza tailerra

1

 Matematika

3

 Frantsesa

1

 Ingelesa

3

 Matematika tailerra

 Biologia Geologia  3

Guztira

2

 Gorputz Hezkuntza

2

Aukerako bost ikasgaietatik ikasleek bi ematen dituzte, ordu bat ikasgai bakoitzeko.

Teknologia

2

 Plastika

1

 Musika

1

Tutoretza

1

Balio etikoak

1

Guztira

28

 

 

DBH 2

 Ikasgai komunak

Orduak

 Aukerako ikasgaiak

Orduak

 Euskara

4

 Artisautza tailerra

1

 Gaztelania

4

 Asmakuntza

1

 Gizarte Zientziak

3

 Informatika

1

 Matematika 3

Ikus entzuneko tailerra

1

 Ingelesa

3

 Guztira

2

  Fisika Kimika

3

  Aukerako ikasgaietatik ikasleek bi ematen dituzte, ordu bat ikasgai bakoitzeko.

 Gorputz Hezkuntza

2

 Teknologia

2

 Plastika

1

 Musika

1

 Balio etikoak

1

 Tutoretza

1

 Guztira

28

 

 

DBH 3

 Ikasgai komunak

Orduak

 Aukerako ikasgaiak

Orduak

 Euskara

3

 Artisautza tailerra

1

 Gaztelania

3

Gizarte Zientziak

3

 Matematika

3

 Ingelesa

3

 Biologia-Geologia

3

Fisika - Kimika

3

 Gorputz Hezkuntza

2

 Teknologia

2

 Plastika

1

 Musika

1

Balio etikoak

1

 Tutoretza

1

 Guztira

29

 

 

DBH 4

 Ikasgai komunak

Orduak

 Modalitatezko ikasgaiak

Orduak

 Euskara

4

 Fisika - Kimika

3

 Gaztelania

3

 Biologia - Geologia

3

 Gizarte Zientziak

3

 Ekonomia

  3

 Matematika

4

   

Ingelesa

3

   

Gorputz Hezkuntza

2

   

Balio etikoak

1

Guztira

6

 Tutoretza

1

Modalitatezko bost ikasgaietatik ikasleek hiru orduko bi ikasgai ematen dituzte.

Guztira

21

 

 Aukerako ikasgaiak

Ikasgaietatik ikasleek bat ematen dute.

 

Orduak

 Informatika

3

 Plastika

3

Teknologia

3

Frantsesa

3
  Guztira
3